607 846 078 62 584 61 85 oceanik@ostrzeszow.pl
Pływalnia czynna Poniedziałek - Niedziela 7:00 - 22:00
Sauny czynne: Poniedziałek - Piątek 16:00 - 21:30; Sobota 10:00 - 21:30; Niedziela i Święta 7:30 - 21:30
Mistrzostwa na medal

Mistrzostwa na medal

400 zawodników z 25 klubów z całej Polski odwiedziło naszą krytą pływalnię i rywalizowało w VIII Ogólnopolskich Mistrzostwach Ostrzeszowa w pływaniu. Ogromne brawa dla Młodzieżowego Klubu Sportowego "Oceanik Ostrzeszów" za stworzenie niesamowitej atmosfery oraz za organizację tego wydarzenia. To ogromny splendor dla naszego miasta.

Organizatorzy napisali na swoim facebookowym profilu: „Mistrzostwa Ostrzeszowa w pływaniu to największa impreza sportowa promująca pływanie w południowej Wielkopolsce. Za nami już 8. edycja tych zawodów, które po raz kolejny okazały się wielkim sukcesem organizacyjnym i sportowym. Zawody odbyły się 24.03.2019r. na ostrzeszowskiej pływalni. Organizatorami zawodów byli Młodzieżowy Klub Sportowy Oceanik Ostrzeszów oraz ostrzeszowski ZEC. Zawody cieszą się co roku dużym zainteresowaniem i popularnością wśród klubów z całej Polski zrzeszonych w Polskim Związku Pływackim. W tym roku w zawodach udział wzięła rekordowa ilość zawodników. Nasze miasto i pływalnie odwiedziło 368 zawodników z 25 klubów, m.in.,Juvenia Wrocław, Koral Wrocław, KS Ślęza, UKS 9 OSRiR Kalisz, KKS Włókniarz 1925 Kalisz, MKP Atol Oleśnica, KS Krotosz Krotoszyn, UKP Manta Jelcz – Laskowice, Orka Częstochowa,UKS Czwórka Nakło ,Maratończyk Ostrów Wlkp., Junior Kluczbork, 7 Zdrój Trzebnica, Krośnicka Przystań, SKS 137 Delfin Łódź,. Na uroczyste rozpoczęcie zawodów przybyli zaproszeni goście. Burmistrz Miasta i Gminy Ostrzeszów Patryk Jędrowiak oraz kierownik Krytej Pływalni Marcin Kasprzak. Rywalizacja sportowa przebiegała w 5 kategoriach wiekowych (najmłodsza kategoria 2009 i młodsi, najstarsza 2003-2005). Rozegrano 21 konkurencji indywidualnych i jedną sztafetę mieszaną 4x50m st.dowolnym. Pływacy MKS Oceanik Ostrzeszów zdobyli 3 medale: 2 srebrne i 1 brązowy. Srebrne medale zdobyła Agata Franczak w konkurencji 50m st. grzbietowym oraz 50 m st. motylkowym osiągając przy tym swoje nowe rekordy życiowe.Brązowy medal wywalczył Jakub Maślak na dystansie 100m st. Grzbietowym. Każdy uczestnik zawodów otrzymał plecak z upominkami ufundowany przez firmę MCPLAST. Dla trzech najlepszych zawodników w poszczególnych konkurencjach były dyplomy i medale. Najlepsi zawodnicy w każdej kategorii wiekowej wyłonieni na podstawie dwóch najlepszych startów otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez lokalnych sponsorów. Dodatkową atrakcją zawodów była walka o pobicie rekordów w każdej konkurencji Mistrzostw Ostrzeszowa w każdej kategorii wiekowej. Pobito ich tym razem 11. Ogromne podziękowania dla naszych sponsorów i rodziców zawodników MKS Oceanik Ostrzeszów za pomoc przy organizacji zawodów.”

Sponsorami zawodów byli:

1) Miasto i Gmina Ostrzeszów

2) ZEC w Ostrzeszowie

3) Zakład Produkcyjno Handlowy M.C.PLAST

4) Firma Budowlana KiK

5) Firma Mamo- Tato

6) Zakład usługowy Metal-Szlif Bartosz Kędzierski

7) Zakład Usługowo-Handlowy KAMP Krzysztof Pacyna

8) Puls Tygodnia

9) Nasze Strony Ostrzeszowskie

10) Sunbarrel

11) Czas Ostrzeszowski

fot. Artur Palka – dziękujemy za udostępnienie zdjęć. Obszerna fotorelacja z imprezy dostępna jest na facebookowym profilu Młodzieżowy Klub Sportowy Oceanik Ostrzeszów. 

Dodaj komentarz